Breaking News
 |  | 

Jakoś tak...

Jak przyspieszyć odchudzanie?

img-responsive

Zrzucanie zbędnych kilogramów zazwyczaj jest długim procesem. Szybki spadek wagi zazwyczaj jest spowodowany utratą wody, następnie dopiero spalany jest tłuszcz. Niezbędna w tym przypadku jest właściwa dieta, ponieważ radykalne diety mogą przyczynić się do utraty masy mięśniowej zamiast tłuszczu. Stosowanie diety oraz aktywność fizyczna mają wystarczyć, aby pozbyć się zbędnego tłuszczu. Jednak wiele osób chce przyspieszyć ten proces. W jaki sposób można to zrobić i czy jest to bezpieczne?

 

Obecnie coraz częściej jako dodatek do diety i ćwiczeń zachęca się do skorzystania z zabiegu elektrostymulacji mięśni. Do mięśni przekazywane są impulsy, które wymuszają ich kurczenie się, dzięki czemu naśladuje się proces ćwiczeń. Choć elektrostymulacja przy odchudzaniu nie może zastąpić ani diety, ani standardowych ćwiczeń, jednak może być istotną pomocą w czasie tego procesu.
Elektrostymulacja często pozwala złagodzić początkowe negatywne efekty ćwiczeń. Bóle mięśniowe, które pojawiają się po intensywnym treningu mogą zostać zminimalizowane właśnie przy pomocy impulsów. Trzeba jednak pamiętać, że takie zabiegi nie podniosą znacznie wydolności oddechowej i krążeniowej, a to również jest celem standardowych ćwiczeń.

 

jak-przyspieszyc-odchudzanie

ABOUT THE AUTHOR

Reklama i internet