Breaking News
 |  | 

Internet i reklama

Czym jest remarketing? Remarketing w wyszukiwarce – blog

img-responsive

Pod pojęciem remarketingu znajduje się rodzaj kampanii marketingowej prowadzonej w ramach programu reklamowego Google AdWords. Remarketing wykorzystywany jest po to, aby powtarzać przekaz reklamowy tym użytkownikom, którzy odwiedzili stronę danego produktu lub usługi. Pozwala to na dobranie odpowiedniej treści reklamowej dla konkretnego, potencjalnego klienta.

Remarketing w wyszukiwarce

Remarketing działa na następującej zasadzie. Użytkownik Internetu wchodzi na konkretną witrynę internetową. W przeglądarce umieszczony zostaje przez Google plik cookies informujący o tym fakcie. Po opuszczeniu danej strony i przeglądaniu innych witryn będących w sieci reklamowej AdSense uruchamiane jest wyświetlanie reklam związanych z produktami lub usługami dostepnymi na uprzednio odwiedzonej stronie.

remarketing blog

Ma to na celu skłonienie go do dokonania zakupu poprzez uproszczenie tego procesu. Sprawdza się to głównie w przypadku osób, które wahały się, czy dokonać zakupu – prezentacja reklamy jest często bodźcem, aby to zrobić. Więcej pożytecznych informacji znaleźć możesz na wielu internetowych portalach i blogach, prowadzonych przez profesjonalistów dzielących się swoja wiedzą i doświadczeniem.

 

czym-jest-remarketing-remarketing-w-wyszukiwarce-blog

ABOUT THE AUTHOR