Breaking News
 |  | 

Jakoś tak...

Domowe sposoby na pchle niespodzianki.

img-responsive

Ugryzienia owadów nigdy nie należą do przyjemnych, szczególnie gdy mówimy o pasożytach jakimi są pchły. O ile „zwykłe” owadzie ugryzienie jesteśmy w stanie opanować doraźnymi środkami, tak przed pchłami ciężko się jest obronić. Jak wygląda ugryzienie pchły na człowieku? Jak poradzić sobie z nieprzyjemnymi konsekwencjami bytowania tych pasożytów? Oto kilka praktycznych porad.
Ukąszenia pcheł są nieznośnie bolesne i swędzące.

 

Najczęściej, zaobserwować je możemy w grupach – występują trzy na raz w linii prostej. Zazwyczaj, najbardziej pogryzione są kostki, gdyż pchły na większą wysokość nie są w stanie doskoczyć. Oczywiście mogą nas pogryźć również wtedy, kiedy leżymy czy śpimy, więc ugryzień należy także szukać w zgięciach łokci, pod pachami czy w okolicach talii.
Istnieje kilka domowych sposobów by pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości. Po pierwsze soda oczyszczona, po drugie ocet, a po trzecie cytryna. Soda przynosi ulgę gdy swędzi, zmniejsza obrzęk i stan zapalny. Przemywanie octem uchroni przed zakażeniem, a natarcie cytryną ściągnie skórę i wysuszy miejsce ugryzienia. Należy pamiętać również o wypraniu ubrań i ręczników.

 

domowe-sposoby-na-pchle-niespodzianki

ABOUT THE AUTHOR