Breaking News
 |  | 

Internet i reklama

Wirtualna waluta

img-responsive

Świat bardzo szybko się zmienia, na rynku pojawia się coraz więcej różnych informacji, dziedzin, nowoczesnych technologii, które niejednego człowieka zadziwiają. Dzisiaj to świat komputerów rządzi, nieważne czy dzieci czy też osoby starsze, każdy, no może prawie każdy potrafi z łatwością włączyć i korzystać z możliwości komputera.

Co za tym idzie, różne dziedziny wykorzystują nowinki technologiczne. Wśród tych ciekawostek pojawia się oczywiście wirtualna waluta. To nic innego jak kryptowaluta.

Co to są kryptowaluty?

Warto jednak zacząć od podstaw, dla wielu osób termin zapewne nie jest praktycznie znany, nawet często spotyka się z nim pierwszy raz. W kilku słowach wyjaśnienia jest to po prostu waluta kryptograficzna, inaczej tłumacząc system księgowy, który przechowuje informacje o pewnych kwotach w ustalonych jednostkach. Jak wcześniej wspomniano jest to nic innego jak wirtualna waluta, przechowywana jest ona na komputerze, czy też w wirtualnym portfelu. Za pomocą tej monety można dokonywać różnych transakcji, wykorzystując internet. Bez dodatkowych pośredników, po prostu pomiędzy klientem a kontrahentem.

Wszystko ulega zmianie, każdy powinien przygotować się na nowości, zapewne za kilka lat wiele osób będzie wykorzystywać kryptowaluty w celu przeprowadzenia niejednej transakcji.

Więcej na https://cryptotoq.pl/co-to-sa-kryptowaluty/

wirtualna-waluta

ABOUT THE AUTHOR

Reklama i internet