Breaking News
 |  | 

Internet i reklama

Jak zabezpieczyć swoje kryptowaluty

img-responsive

Cyfrowe waluty można wymienić w kantorze lub na Giełdzie kryptowalut. Każda platforma posiada swoje zasady działania, pobiera prowizję za wszystkie prowadzone transakcje. Jednak nasze środki nie powinny być bez potrzeby przechowywane na platformie. Nie mamy pewność co do sytuacji na giełdzie, może się okazać ,że nasze środki zostaną zablokowane. Wirtualna waluta powinna być trzymana na wirtualnym portfelu. Kursy kryptowalut są bardzo dynamiczne

Jak zadbać o bezpieczeństwo

Na urządzeniu, z którego korzystamy, powinien znajdować się program antywirusowy, trzeba regularnie skanować urządzenie, aby chronić swój sprzęt przed groźnym oprogramowaniem. Przed wyborem giełdy należy zapoznać się z informacjami na temat tej platformy, zdarzają się wiele stron, które podają się za giełdę kryptowaluty. Należy korzystać jedynie ze stron , które są zabezpieczonego szyfrowaniem SLL, przedrostek znajduje się przed adresem strony. Najlepiej stworzyć oddzielny email, które będzie jedynie powiązany z giełdą. Należy mieć pewność, przed logowaniem ,że jesteśmy na odpowiedniej stronie. Wiele hakerów tworzy podobne kopie strony. Na swoim komputerze na należy zapisywać danych do logowania. Dla większego bezpieczeństwo podczas logowani do giełdy warto wybrać dwuetapowy proces logowania. Warto na bieżąco śledzić sytuację związaną z giełdą, użytkownicy często pierwsi informują o złamania zasad korzystania.

Warto zadbać o bezpieczeństwo w sieci nie tylko korzystają z platformy kryptowalutowej. Hakerzy stale szukają nowych sposobów do wyłudzania danych i pieniędzy.

 

jak-zabezpieczyc-swoje-kryptowaluty

ABOUT THE AUTHOR